دسته بندی مطالب
پایداری شبکه برق و گذر موفق از پیک تابستان باهمراهی مشترکان میسر است
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: گذر موفق از پیک سال 99با همراهی مشترکین و وصول مطالبات میسر است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مرکزی گفت: گذر موفق از پیک سال 99با همراهی مشترکین و وصول مطالبات میسر است.

مهندس محمد اله داد در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد،بابیان این مطلب افزود: فعالیت‌های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چرا که نرخ برق به گونه‌ای نیست که مشترکان برق برای کاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.

 
 

نرخ فروش برق در بخش مصارف کشاورزی زیان ده است

وی با اشاره به اینکه نرخ فروش برق در بخش مصارف کشاورزی نرخ کاملا زیان ده است که صرفا با حمایت از کشاورزان این نرخ تعیین شده است،افزود:کشاورزان در ساعات اوج مصرف برق نسبت به خاموش کردن پمپ‌های آب اقدام و در بقیه ساعات آن روز، برق به‌صورت مجانی تحویل مشترکین مورد نظر داده شود.

وی بابیان اینکه کشاورزانی که در ساعت اوج مصرف برق، چاه‌های کشاورزی خود را خاموش کنند و در این صورت می‌توانند در 20 ساعت بعدی از برق رایگان استفاده کنند،افزود:در سال گذشته با همکاری 1027مشترک کشاورزی 16.7 مگاوات در مصرف برق صرفه‌جویی در استان مرکزی صورت گرفته است و پاداشی به مبلغ 5میلیارد و100میلیون ریال در صورتحساب برق آنان لحاظ شده است.

 
 

وی بااشاره به اینکه349مشترک همکار صنعتی همکار به میزان 97مگاوات در کاهش مصرف با شرکت توزیع همکار داشتند افزود: 44میلیارد و 700میلیون ریال پاداش از طریق بخشودگی صورتحساب برق به آنها پرداخت شد.

مهندس اله داد بیان کرد: 157مشترکین اداری و سایر مصارف برنامه ریزی شده با پاداشی به مبلغ یک میلیاردو 20میلیون ریال در طرح های پیک سایی شرکت توزیع برق شرکت کردند.

پیش بینی افزایش دما و مصرف برق در تابستان سال جاری

وی بابیان اینکه در تابستان با افزایش دما ،به ازای افزایش هردرجه دمای هوا ،800مگاوات مصرف برق در کشور افزایش می یابد،افزود: که بنابر پیش بینی کارشناسان سازمان هواشناسی شاهد افزایش دما در سال جاری نیز خواهیم بود ،.

85درصد از مشترکین الگوی مصرف برق را در سال گذشته رعایت کردند

مهندس اله داد بیان کرد:پیک سال 98در استان ساعت 12 روز 31تیربا دمای هوای 35 درجه به میزان 919مگاوات بوده که در صورت عدم همکاری و صرفه جویی مشترکین این عدد به 977می رسیدکه 85 درصد از مشترکین الگوی مصرف را در سال گذشته رعایت کردند.

 

وی در بخش دیگر از سخنانش تصریح کرد: اولین رویداد علمی "ایده شو " با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش ، پارک علم و فناوری و ... ویژه دانش آموزان متوسطه استان برای جمع آوری و ارائه صحیح ایده های نوآورانه در زمینه استفاده بهینه از حامل های انرژی ، پرورش ایده ها جهت تبدیل به محصول و روشهای کاربردی برگزار و 100 ایده استانی منتخب شد.

70درصد مصرف برق استان مرکزی در حوزه‌های مولد مصرف می‌شود

مهندس اله‌داد با اشاره به اینکه مشترکین برق استان مرکزی ترکیبی از مشترکین صنعتی، کشاورزی و خانگی است، اظهار کرد: 40درصد از انرژی برق استان را به مشترکین بخش صنعت و 30درصد را به بخش کشاورزی تحویل می‌دهیم وبه عبارتی 70درصد از برق استان در حوزه‌های مولد مصرف می‌شود.

امکان افزایش پیک بار شبکه برق به علت فعالیت صنایع و صنوف پس از شیوع ویروس کرونا

وی بابیان اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا بسیاری از فعالیت های تجاری وصنایع تعطیل بود که احتمالا در تابستان کسبه با رشد فعالیت ها، عقب ماندگی فعالیت گذشته را جبران خواهند کرد ،بنابراین افزایش مصرف در پیک مصرف تابستان را خواهیم داشت .

مهندس اله داد تصریح کرد:همچنین با تورم ایجاد شده در سبد خانوار ،نرخ برق رشد 7درصدی داشته است و سایر کالا ها رشد بسیاری داشته است که این موارد باعث می شود هزینه بهای برق در سبد خانوار ناچیز می باشد که همین امر نیز باعث افزایش مصرف برق می شود .

 
 
 

تعویض کولرهای گازی فرسوده و پرمصرف

وی ادامه داد:تجهیزات سرمایشی پرمصرف یکی از عوامل اصلی وقوع پیک بار در کشور است، نباید فراموش کرد که قیمت پایین برق در ایام پیک، انگیزه مشترکین برای اصلاح و تبدیل وسایل سرمایشی خود به تجهیزات کم‌مصرف را کاهش می‌دهدکه در این میان دولت می‌تواند با حمایت از تولید وسایل سرمایشی پربازده و کم‌مصرف به تولید این اقلام با قیمت تمام‌‌شده پایین کمک کند.

تاکید مقامات استانی بر دریافت 20تا30درصد مطالبات توزیع برق مرکزی

وی همچنین با اشاره به سخنان استاندار بابیان اینکه زیرساخت برق در زمینه وصول مطالبات شرکت توزیع برق که باید به صورت مستمر و جدی باشد به نحوی که تا پایان خرداد ماه 20تا30درصد مطالبات معوقه معادل 40میلیارد تومان وصول شود،افزود: زیرساخت برق در سال جهش تولید باید حمایت و تقویت شود.

ارائه تامین برق پایدار با وصول مطالبات میسر است

وی ادامه داد: تامین منابع برق از محل هزینه‌های برق مصرفی و وصول مطالبات است که از این لحاظ با چالش روبرو هستیم

همچنین مهندس اله داد با اشاره به سخنان وزیر نیرو در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی نیز خاطرنشان کرد:در موضوع کرونا صنعت آب و برق در حد تحمل خود در راستای خدمات رسانی و دریافت بهای آب و برق استمهال را قائل شد، اما اواخر اردیبهشت ماه سقف این تحمل است و مسلما با گرم شدن هوا و افزایش مصرف نباید استمرار خدمات رسانی با مشکل مواجه شود، بر همین اساس مصرف کنندگان نیز باید به وظایف خود عمل کنند.

مطالبات معوقه شرکت توزیع برق استان مرکزی از مشترکان به 180میلیارد تومان رسید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: شیوع بیماری کرونا در این استان سبب معوق شدن بدهی مشترکان برق شده که این رقم به 1800میلیارد رسیده است.

محمد اله‌داد افزود: از این میزان، 45 میلیارد تومان بدهی مشترکان برق خانگی، 30 میلیارد تومان بدهی مشترکان بخش کشاورزی، 48میلیاردتومان بدهی مشترکان صنایع ،29میلیارد تومان بدهی دستگاه های اجرایی به ویژه شهرداری ها و 23میلیارد تومان مشترکان بخش تجاری است.

اقدامات توزیع برق مرکزی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا ،علاوه بر ارتباط تصویری مدیران ارشد شرکت با شهروندان ،اپراتورهای مرکز 121توزیع برق استان مرکزی در منزل به تماس گیرندگان از طریق ( contact center) پاسخ می دهند، افزود: امید است این خدمات راهی موثر برای پاسخگویی به سوالات و مشکلات هم استانی ها در این شرایط حساس باشد.

مهندس اله داد همچین با اشاره به حذف قبض کاغذی برق در مهرماه سال گذشته ،خاطرنشان کرد: هرچند هزینه پیامک ارسالی به مشترکان بسیار پرهزینه است اما این امر در زمان شیوع بیماری کرونا نقش بسزایی در کاهش انتشار این ویروس داشته است.

وی با اشاره به اینکه این خدمت «پاسخگویی در منزل» بر اساس مصوبه پدافند زیستی مبنی درصد کاهش حضور کارکنان در محل کار بیان کرد: در زمان های بحران که امکان مراجعه اپراتورها به مرکز پاسخگویی میسر نیست، با استفاده از این قابلیت می توان به ارایه خدمات پرداخت و حتی تعداد اپراتورهای پاسخگو را افزایش داد.

سرقت کابل چالش جدی صنعت برق

مهندس اله داد سرقت کابل برق مشکلی است که به تخریب بی مهابای تاسیسات برق منجر می شود و آمار آن رو به افزایش است، بیان کرد: علیرغم سرقت کابل در نقاط مختلف شهری و روستایی ومطالبات و بدهی های گسترده از مشترکین ،صنعت بزرگ ، برق حتی با عدم پرداخت به موقع دستمزد کارکنان خود در تمام فصول گرم و سرد سال با تامین برق مستمر و پایدار برق جریان زندگی را در خانه های هموطنان روشن نگه می دارد.

تاریخ:
1399/02/31
تعداد بازدید:
1186
منبع:
Powered by DorsaPortal